Regály uľahčia organizáciu vašej domácnosti. Prečítajte si, kde všade vám pomôžu

Regaly-do-domacnostiRegály využijete v špajzi, na povale, ale aj v pivnici alebo v domácej dielni.

Regály a regálové systémy sa vo veľkej miere používajú v skladoch alebo v obchodoch, svoje využitie však majú aj v akejkoľvek domácnosti. Hodia sa nielen do garáže, ale aj do mnohých ďalších miestností, kde uľahčia skladovanie predmetov rôzneho charakteru a sprehľadnia ich organizáciu. Pokiaľ si zaobstaráte regály do domácnosti s dostatočnou nosnosťou a adekvátnymi rozmermi, prinesú vášmu bývaniu poriadok. Inšpirujte sa našimi tipmi a prečítajte si, kde všade v domácnosti vám regály pomôžu.

Pozinkované regály do špajze

Zaváraniny, sirupy, alkoholické aj nealkoholické nápoje, trvanlivé potraviny, ovocie, zelenina a veľa ďalšieho - to všetko postupne ukladáme do špajze a vytvárame si dostatočné zásoby. Práve pre uloženie potravín sú regály do domácnosti ideálne. Medzi zákazníkmi je napríklad obľúbený zinkovaný 5policový regál s rozmermi 2000x1200x500 mm, ktorý sa vďaka nosnosti až 875 kg hodí aj na uloženie sklenených fliaš a iných ťažkých predmetov.

Ak ste pri výbere nového regálu do domácnosti limitovaní veľkosťou špajze alebo inej miestnosti, porozhliadnite sa po užších typoch regálov. Do tejto kategórie patria napríklad zinkovaný regál s hĺbkou 450 mm. Regály s pozinkovanou povrchovou úpravou na seba vďaka neutrálnemu kovovému vzhľadu príliš neupozorňujú a do interiéru dobre zapadnú. Nemusíte sa tak obávať, že by narušili vzhľad interiérových priestorov.

Regály pre poriadok na povale aj v pivnici

Až budete robiť poriadok na povale, budete mať jasno v tom, že aj tam sa vám budú regály hodiť. Na povalu umiestňujeme často veci, ktoré sa inde nezmestia a pre ktoré nemáme aktuálne využitie, ale nechceme sa ich nadobro zbaviť. To ale neznamená, že by ste pri presune vecí na povalu nemali mať prehľadný systém skladovania.

Kúpte si niekoľko pevných kovových regálov a systematicky ich zaťažujte. Naše regály majú nastaviteľnú výšku políc a v prípade potreby idú úplne demontovať. Regál preto využijete aj na skladovanie objemnejších vecí, náradia, spotrebičov al§§ebo iného vybavenia. To isté platí v prípade regálov do pivnice. Tam sa hodia predovšetkým modely s kovovými policami, ktoré sú odolné voči vlhkosti a plesniam.

Máte domáce skladovacie priestory? Kúpte si kvalitné regály

Ku skladovaniu vecí využívame v domácnosti najrôznejšie priestory. V niektorých domoch je primárnym skladovacím miestom vhodne usporiadaná garáž, inokedy zase na skladovanie slúži samostatne vyčlenená miestnosť. Princíp je však vždy rovnaký - je potrebné vytvoriť si také podmienky, ktoré umožnia bezpečné, prehľadné a rýchle uloženie rôzne veľkých predmetov. Aj v tomto prípade by ste mali siahnuť po cenovo dostupných regáloch do domácnosti.

Pozinkované regály využijete aj v domácej dielni

Radíte sa medzi domácich kutilov a máte doma k dispozícii vlastnú dielňu, okrem veľkého ponku a skrine by ste ju mali doplniť aj o regály. Využijete ich pre uskladnenie náradia, spojovacieho materiálu, pracovných pomôcok i chemických prostriedkov. Ak máte v pláne do regálu umiestňovať aj farby, laky, riedidlá a iné agresívne prípravky, dajte prednosť celokovovým regálom, ktoré sú odolnejšie a ľahšie sa čistia.

Možnosti využitia lacných kovových regálov v domácnosti sú v podstate neobmedzené. Ak máte v pláne ich zhotovovať napríklad do svojej pracovne, nenechajte si ujsť náš ďalší článok, v ktorom sme sa podrobnejšie zamerali na regály na uskladnenie šanónov.


Zdroj fotografie: Depositphotos.comNejnovější články