Skroťte zdivočenú garáž: Ako na jesenné upratovanie v garáži

Garáž je na skladovanie vďačné miesto. Celkom dobre sa vám ale môže stať, že do nej postupne zaparkujete toľko vecí, až sa vám tam kvôli nim už nezmestí to najdôležitejšie, totiž vaše auto. Ak sa z vchádzania do garáže stala milimetrová práca, pri ktorej musíte sklápať zrkadlá a predný blatník opierať o vankúš, je na čase konať. Ako si na jeseň urobiť poriadok v garáži, ktorá vydrží dlhšie ako pol roka? Na to máme jednoduchú odpoveď: zbavte sa všetkého nepotrebného a kúpte si regály.
Regál s bičom v garážiPoriadny regál je na poriadok – vaše zásoby i náradie zrovná cubidup. 

Prvý krok: Vyvetrajte

Najskôr bude treba v garáži trochu vyvetrať. Slováci sú pyšní na svoje kutilstvo, ale také zbieranie kadejakých starých vecí, odrezkov, matičiek, nefunkčných prístrojov a neidentifikovateľných súčiastok už zaváňa patologickým hromadením.

Vyskladajte všetky veci na podlahu a pozorne si ich prezrite. Tie, ktoré musia preč, spoznáte jednoducho tak, že si pri pohľade na ne poviete: "To sa môže ešte niekedy hodiť."
Stará vs. nová garáž s automObjavíte netušené poklady, ktorým bude lepšie v odpadkovom koši.

Druhý krok: Zmontujte regály

Čo vám tie hordy vecí útočiace na lak vášho auta pomôže zvládnuť? Policové regály. Garáž s nimi môžete organizovať vertikálne, čo vám ušetrí veľa miesta a navyše budete mať vo všetkom dokonalý prehľad ako v supermarkete.
Neporiadok a regál v garážiV ďaka regálom budete mať prehľad o tom, čo sa vo vašej garáži skrýva.

Na drobné predmety, ako sú klince, skrutky, náradie a rôzne súčiastky, si kúpte boxy a kufre, zvyšok naskladajte podľa váhy, od toho najťažšieho na spodok, po to najľahšie úplne hore.

TIP: Po strane regálu môžete zavesiť záhradnú hadicu a gumicuky.Čo uložiť do regálu Poriadok v náradí ako nikdy predtým.

Regál do garáže na jeseň vnesie poriadok

Najviac sa vám regál do garáže bude hodiť na jeseň. S príchodom chladných, vlhkých mesiacov totiž nápor na priestor garáže ešte zosilnie. Letné hrátky skončili, je potrebné vypustiť a zložiť bazén, poskladať trampolínu, slnečník a záhradný nábytok, niekam tiež musí ísť drevo do krbu a všetky zaváraniny. Kto nemá pivnicu, kôlňu alebo sklad, tomu zostáva jedine garáž.

TIP: Kosačku v zime potrebovať nebudete. Keď odmontujete madlo, krásne sa vám vojde do spodnej police regálu.

Aké regály do garáže vybrať?

O dôležitosti policových regálov už máme celkom jasno. A teraz, aké regály do garáže vybrať? Rozhodne kovové. Do úvahy prichádzajú dva typy:

  • Pozinkované regály odolajú vlhku a navyše sa ich montáž zaobíde bez jedinej skrutky. Jednotlivé diely do seba jednoducho zasuniete.
  • Lakované regály vedia vyzerať aj parádne. Vyrábajú sa v rôznych farebných prevedeniach.

Dôležitá je nosnosť. Ak chcete do regálu uložiť aj ťažšie veci, bude lepšie siahnuť po niečom profesionálnomPriemyselné regály unesú naskladnené vrecia cementu, elektrocentrálu, základňu od slnečníka i motorovú pílu. Myslite ale aj na bezpečnosť - pomocou kotevnej sady ich pripevnite k stene.Regál s bičom v prázdnej garážiTak čo? Zrovnal ho do laty?

Police si môžete podľa ľubovôle prestavať tak, aby sa vám na nich zmestili aj objemnejšie predmety. Do regálu sa dá hravo vtesnať zložený bazén, trampolína aj slnečník, len musí byť dostatočne vysoký a dlhý. Regál 1800 × 1800 mm na to možno stačiť nebude. Keď ich ale zoskrutkujete k sebe niekoľko, máte dokonalý úložný priestor, kam sa vojde úplne všetko. Sady regálov sa navyše dajú kúpiť v akčných balíčkoch.

TIP: Vyberte si z regálových políc dosky a máte ideálny stojan na letné gumy.


Zdroj fotografií: Depositphotos.com, Bazarovéregály.sk

Nejnovější články