Potrebujete skladovať tovar s väčšou hmotnosťou alebo s väčším objemom? Skúste regály s vysokou nosnosťou

Regaly-s-vysokou-nosnostiZariaďujete si sklad? Ak potrebujete uskladniť veľké množstvo ťažkého a objemného tovaru, je pre vás pri výbere regálov kľúčovým meradlom nosnosť.

Či už podnikáte v odbore skladovania, predaja alebo distribúcie tovaru, potrebujete nielen vlastniť dostatočne veľké priestory, ale aj čo najefektívnejšie a najprehľadnejšie uskladniť tovar a naplno tak využiť potenciál priestoru. V tú chvíľu prichádza na rad inštalácia regálov, vďaka ktorým možno kapacitu skladu dokonca veľmi výrazne rozšíriť. A to aj v prípade, že potrebujete uskladniť tovar s väčšou hmotnosťou alebo objemom. Vtedy sú najideálnejším riešením regály s vysokou nosnosťou. Ako si ale tieto regály do skladu správne vybrať a aké sú ich výhody?

Dostatočná nosnosť je kľúčová

Najdôležitejším kritériom pri výbere je nosnosť. Najprv si teda ujasnite, čo budete na skladové regály ukladať a aká bude celková hmotnosť tovaru. Na trhu sa vyskytujú regály s celkovou nosnosťou políc pri rovnomernom zaťažení od 70 až do 300 kilogramov na jednu policu. Vás samozrejme zaujíma ako nosnosť jednotlivých políc, tak aj nosnosť celková. Dbajte tiež na dostatočnú rezervu - vždy je lepšie mať niekoľko kilogramov "k dobru naviac", než regál zbytočne preťažovať. Vyhnete sa tak možnému nevratnému poškodeniu a opakovanému nákupu nového regálu.

Berte do úvahy správnu veľkosť

Dôležitá je nielen hmotnosť tovaru, ktorý budete do regálov ukladať, ale aj jeho rozmery. Od nich sa budú odvíjať rozmery vybraného regálu, čo sa týka dĺžky i hĺbky. Ďalším aspektom, ktorý je potrebné brať do úvahy, sú rozmerové dispozície vášho skladu alebo obchodu, v ktorom budú regály umiestnené.

Nezabudnite si samozrejme zachovať dostatočný priestor pre takzvanú manipulačné uličku, vďaka ktorej bude možné medzi regálmi prechádzať a manipulovať s uloženým tovarom. Ideálne riešenia sú potom tie, ktoré umožňujú operatívne zmeny umiestnenia políc. Tie poskytujú bezskrutkové regály, u ktorých môžete police jednoducho umiestniť do ľubovoľnej pozície, prípadne police odobrať alebo pridať.

Nekonečné regály

Nespornou výhodou regálov s vysokou nosnosťou je ich variabilita. Na trhu ich zoženiete v jednokusovej variante, ktorá funguje ako samostatný celok, spojením jedného a viacerých však vytvoríte takmer nekonečnú radu. Ide o ideálne riešenie v prípade, že len začínate s podnikaním a nie ste si istí, ako veľmi sa bude váš sortiment do budúcna rozširovať. Potom nie je nič jednoduchšie, než existujúci rad rozšíriť pridaním ďalších regálov, ktoré ľahko spojíte v jeden celok a vytvoríte ním regálový systém. Celá montáž zaberie len pár minút, v prípade kovových regálov sa navyše jedná o bezskrutkový proces. Na dosiahnutie väčšej stability však nezabudnite celý rad umiestniť na pevnú podlahu a ukotviť.


Zdroj fotografie: Depositphotos.comNejnovější články