Ako najlepšie usporiadať úložné priestory v pivnici? Kúpte si priestranné regály

Regaly-do-sklepaPivnica nemusí byť len chaotické skladisko vianočných ozdôb, zaváranín a športových potrieb. S praktickými regálmy v ňom ľahko vytvoríte prehľadný systém ukladania vecí.

Pivnica predtým slúžila ako prevádzkový priestor stavby - jednalo sa o kotolne, dielne, sklad uhlia alebo dreva na zimu. Neskôr sa využívala ako chladná miestnosť pre uskladnenie zemiakov a inej zeleniny. Dnes už využívame pivnice ako univerzálne úložné miestnosti, kam odpratávame veci, ktoré nie sú potrebné každý deň a doma by jednoducho prekážali. Z pivníc sa tak často stáva neprehľadné skladisko, v ktorých je kedykoľvek problém niečo nájsť. Ide to pritom aj inak. Vďaka regálovým systémom vytvoríte veľa chytro riešeného úložného priestoru, v ktorom sa hravo vyznáte. Nespornou výhodou regálov je potom ich variabilita, vďaka ktorej ich postavíte tak, ako sami potrebujete.      

Jednoduché a prehľadné skladovanie

Policové regály, regály a regálové systémy predstavujú šikovné riešenie úložných priestorov, v ktorých prehľadne uskladníte krabice, debny i všemožné náradie. V prípade potreby tiež využijete regály do domácnosti - v kuchyni do nich uložíte trvanlivé potraviny, v predsieni môžu fungovať ako botník a v obývacej izbe či kancelárii aj ako knižnica. Regály sa vyrába hneď z niekoľkých rôznych materiálov - z plastu, dreva a kovu. Každý z nich má svoje klady a zápory. Regály do pivnice, v ktorom sa často držia vlhkosť, voľte z takého materiálu, ktorý odolá korózii (najlepšie teda plast alebo kov). Pri výbere regálu ale berte do úvahy aj nosnosť, ktorá je u kovu mnohonásobne vyššia. Medzi najideálnejšie voľbu patrí pozinkované regály, ktoré odolajú vlhku, unesú aj ťažšie uskladnené materiály, sú stabilné a pritom ľahké. Ich montáž je naozaj jednoduchá, nie sú k nej totiž potrebné žiadne skrutky.     

Aký zvoliť typ regálov

Policové regály vám umožnia jednoduché a prehľadné skladovanie vo väčších i menších priestoroch - stačí si len zvoliť požadovaný rozmer. Je len na vás, či sa rozhodnete pre jeden veľký regál, alebo si zvolíte niekoľko menších regálov, z ktorých vytvoríte regálový systém. Ten môže byť rohový, alebo napríklad vedúci pozdĺž obvodového muriva miestnosti. Jednotlivé regály je možné použiť aj do priestoru a využiť tak naozaj každé voľné miesto v pivnici. Regály nie sú nijako náročné na údržbu a ich montáž zvládne naozaj každý. Oceníte aj ich univerzálnosť - vybavíte do nich debny, ale aj všemožné náradie, na kraje políc môžete pripevniť háčiky a rozšíriť tak možnosti skladovania na maximum.  


Zdroj fotografie: Depositphotos.com

Nejnovější články