Ako najlepšie usporiadať úložné priestory v pivnici? Kúpte si priestranné regály

Regaly-do-sklepaPivnica nemusí byť len chaotické skladisko vianočných ozdôb, zaváranín a športových potrieb. S praktickými regálmy v ňom ľahko vytvoríte prehľadný systém ukladania vecí.

Pivnica predtým slúžila ako prevádzkový priestor stavby - jednalo sa o kotolne, dielne, sklad uhlia alebo dreva na zimu. Neskôr sa využívala ako chladná miestnosť pre uskladnenie zemiakov a inej zeleniny. Dnes už využívame pivnice ako univerzálne úložné miestnosti, kam odpratávame veci, ktoré nie sú potrebné každý deň a doma by jednoducho prekážali. Z pivníc sa tak často stáva neprehľadné skladisko, v ktorých je kedykoľvek problém niečo nájsť. Ide to pritom aj inak. Vďaka regálovým systémom vytvoríte veľa chytro riešeného úložného priestoru, v ktorom sa hravo vyznáte. Nespornou výhodou regálov je potom ich variabilita, vďaka ktorej ich postavíte tak, ako sami potrebujete.      

Jednoduché a prehľadné skladovanie

Policové regály, regály a regálové systémy predstavujú šikovné riešenie úložných priestorov, v ktorých prehľadne uskladníte krabice, debny i všemožné náradie. V prípade potreby tiež využijete regály do domácnosti - v kuchyni do nich uložíte trvanlivé potraviny, v predsieni môžu fungovať ako botník a v obývacej izbe či kancelárii aj ako knižnica. Regály sa vyrába hneď z niekoľkých rôznych materiálov - z plastu, dreva a kovu. Každý z nich má svoje klady a zápory. Regály do pivnice, v ktorom sa často držia vlhkosť, voľte z takého materiálu, ktorý odolá korózii (najlepšie teda plast alebo kov). Pri výbere regálu ale berte do úvahy aj nosnosť, ktorá je u kovu mnohonásobne vyššia. Medzi najideálnejšie voľbu patrí pozinkované regály, ktoré odolajú vlhku, unesú aj ťažšie uskladnené materiály, sú stabilné a pritom ľahké. Ich montáž je naozaj jednoduchá, nie sú k nej totiž potrebné žiadne skrutky.     

Aký zvoliť typ regálov

Policové regály vám umožnia jednoduché a prehľadné skladovanie vo väčších i menších priestoroch - stačí si len zvoliť požadovaný rozmer. Je len na vás, či sa rozhodnete pre jeden veľký regál, alebo si zvolíte niekoľko menších regálov, z ktorých vytvoríte regálový systém. Ten môže byť rohový, alebo napríklad vedúci pozdĺž obvodového muriva miestnosti. Jednotlivé regály je možné použiť aj do priestoru a využiť tak naozaj každé voľné miesto v pivnici. Regály nie sú nijako náročné na údržbu a ich montáž zvládne naozaj každý. Oceníte aj ich univerzálnosť - vybavíte do nich debny, ale aj všemožné náradie, na kraje políc môžete pripevniť háčiky a rozšíriť tak možnosti skladovania na maximum.  


Zdroj fotografie: Depositphotos.com

Nejnovější články

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie