Úložné boxy a skladacie prepravky alebo Ako si zorganizovať život

Človek za život nahromadí veľa vecí. Niektoré majú praktické využitie, iné sentimentálnu hodnotu a veľká časť z nich patrí do šedej zóny nazvanej: "Možno sa to niekedy bude hodiť", prípadne "Áno, zajtra to preberiem a vyhádžem". Či už sa rozhodnete svoj zabývaný domov, pivnicu a garáž trochu prečesať, či nie, úložné boxy sa vám budú hodiť. Všetko potrebné v nich bude pekne roztriedené a pripravené na okamžité použitie a všetko nepotrebné tam zostane archivované na veky vekov.
Žena v obývačke a regály
Poznáte všetky vychytávky, ktoré vám pomôžu udržiavať poriadok?

Pre malé byty sú úložné boxy spásou

Predovšetkým v malých bytoch, kde je o skladovacie priestory núdza, vás úložné boxy môžu zachrániť pred úplným chaosom. Výhodou je, že máte rovno pobalené pre prípad, že ceny nehnuteľností klesnú a vy sa budete môcť presťahovať do väčšieho.

Úložné boxy sa vyrábajú v neprebernom množstve dizajnov a materiálov a uskladniť do nich môžete prakticky akékoľvek menšie predmety. V detskej izbe poslúžia na skrotenie zdivočelých hračiek, v pracovni v nich pred nechceným vyhodením zachránite dôležité zmluvy a dokumenty alebo prečítané knihy. V kúpeľni zase pojmú všetky krémy, masti, esencie, toaletné vody a ďalšiu kozmetiku a v kuchyni sa z nich stanú priehradky na korenie, múku, cukor či trebárs cibuľu a zemiaky.

Kúpte si úložné boxy pod posteľ aj do skrine

Máloktorá skriňa má dostatok priehradiek a šuplíkov. Voľné miesto v nej ľahko zaplní plytký prepravný box, do ktorého si môžete naskladať všetko od spodného prádla po nenosené topánky. Niekomu sa do spálne šatníková skriňa ale jednoducho nevojde a niekto, trebárs študenti, si ju ani kupovať nemienia. V oboch prípadoch ju nahradia zásuvkové boxy na oblečenie zasunuté pod posteľou.
Úložné boxy do skrineVyužite priestor v skrini naozaj naplno. Pod ramienka sa vám zmestia ešte ďalšie úložné boxy na oblečenie a topánky.

Ako si zorganizovať pivnicu a vyhnať z nej zlých duchov

Snáď každý má hlboko v pamäti zarytý aspoň jeden hrozný zážitok z detstva, v ktorom figuruje temná a vlhká pivnica plná haraburdia, bordelu, veteše a prachu. Vstúpiť do nej vyžadovalo nutnú porciu odvahy, v kútoch a škárach medzi nahromadenými vecami totiž číhalo neviditeľné nebezpečenstvo a roztrasená ruka jazdila po studenej stene v snahe čo najrýchlejšie nahmatať vypínač.

Nespôsobte svojim deťom podobnú traumu. Zbavte sa neporiadku a desivých tieňov. Kúpte si policové regályv a do nich plastové boxy. Set rovnakých zakladačov pivnicu sprehľadní a tá vďaka tomu nebude vyzerať tak strašidelne. Výhodou plastových boxov je ľahká údržba, manipulácia a to, že ich možno skladať do seba.
Úložné boxy s vekom
Veľké úložné boxy s vekom uchránia nepoužívané veci aj ovocie a zeleninu pred vlhkosťou, špinou a škodcami. Popíšte si ich štítkami, nech všetci vedia, čo sa vo vnútri skrýva.

Úložné boxy v garáži urobia miesto

Ak existuje nejaké miesto, ktoré trpí na neporiadok najviac, potom je to iste garáž. Tomu, ako si upratať garáž, sme tu už jeden článok venovali. Hlavnú úlohu tu opäť hrajú regály a boxy. Tie otvorené použite na náradie, ktoré chcete mať po ruke, malé ukladacie boxy s priehradkami a predným priehľadným panelom potom poslúžia na organizáciu aj tých najmenších skrutiek a matičiek.

Skladacia prepravka: geniálny pomocník do auta aj na záhradu

Plastová skladacia prepravka je podobne prevratný vynález ako kufor na kolieskach. Má prekvapivo vysokú nosnosť, pritom skoro nič neváži a zložená navyše zaberá úplné minimum miesta. Veľa ľudí si ju preto kupuje nielen do domácnosti a na záhradu, ale aj do auta na nákupy.
skladacia prepravka do auta
Plastová prepravka patrí medzi povinnú výbavu každého auta. Vďaka nej vám predmety v kufri pri každom prudšom zatočení nebudú svojvoľne lietať vzduchom.


Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Nejnovější články